Yoga Günlüğü – I: Yola Çıktım, Rastgele!

//Yoga Günlüğü – I: Yola Çıktım, Rastgele!

Beni çok heyecanlandıran bir şey var, yazmadan edemiyorum:) Geçtiğimiz hafta sonu, geçen yıl bir yoga kampında tanıştığım hocamla yolumu aydınlatmada bana yardımcı olması için Yoga Eğitmenliği Eğitimine başladım. Yaklaşık 8 aydır beklediğim, sabırsızlandığım, zaman zaman egoma yenik düş üp gel-gitler yaşadığım bu güzellik, artık hayatımda hiçbir şeyin eskisi gibi kalmayacağına emin olduğum dönüm noktalarından biri daha. Heyecanımı ve deneyimlerimi ara ara bu mecrada paylaşmak istiyorum.
Kendi yoga tanımımı ve neden bu yola girdiğimle ilgili düşüncelerimi biraz özetledim. Okuyanın gözlerine sağlık:)
Yoga yoldur. Farkındalık yolu, benliğin yolu, özün yolu.
Yoga, bir insanın hayatına girdiyse o insan sorgulamaya başlamış demektir. Bedenini, zihnini, ruhunu ve bunların bütününü.
Farkındalık önce ne istemediğini bilmekle başlar. Hemen hemen hepimizin yaşadığı bir sorgulamadır. Fakat neticesinde pek az kişi ne istediğini araştırmaya cesaret eder. Çünkü yoga cesaret de gerektirir. Yoga kendi kendinin farkında olabilmektir. Bu ise pek çoğumuzun kaçtığı bir gerçektir.
Madem ki ne istemediğimizi öğrendik, neden ne istediğimizin peşine düşmeyelim? Çünkü pek çoğumuza bu dünyanın fani olduğu öğretildi. Hal böyle olunca sanki saniyeleri harcamak kadar kolaymış gibi, ömrünü harcayan kalabalıklar olduk. Ben buranın fani olmadığını kabul ediyorum, ruhumun benle olan serüveni aksi taktirde bitmeyecek. O belli soruları cevaplamak istiyor. Bu bedende ya da değil, bir şekilde o cevapları alana kadar da durmayacak. O yüzden, eğer kendi kendinizin farkındaysanız ve bazı şeyleri dönüştürmek istiyorsanız buyurun yoga yapın.
Foto
Yoga hayatıma girdiğinden beri çok şey değişti; gözümdeki perde kalktı ya da flu görüntü netleşti diyelim, başlamayı hedeflediğim şeyler somutlaştı, elle avuca geldi. Yeni bir şeyler doğdu, bazı şeyler öldü. Çünkü kendime, özüme kulak verdiğimde yapmaktan delicesine korktuğum, kendime imkansız kıldığım şeylerin imkanlı olabildiğini anladım. Buna inandım demiyorum, çünkü bu aydınlanma yaşadığım her şeyden daha gerçek. Daha yolun başında olduğumun bilincindeyim, bu yolun neye dönüşeceği de beni müthiş heyecanlandırıyor. Sanıyorum dönüşümü siz de gözlerinizle görecek, bu güzelliğe şahitlik edeceksiniz. Huzur, huzur, huzur sizinle olsun, özünüze selam olsun!

By | 2016-04-05T12:14:00+00:00 Nisan 5th, 2016|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Yaklaşan Etkinlikler

 1. Esenceli’de Çadırlı Yoga Kampı / Hamsa ile

  Temmuz 28 @ 6:00 am - Temmuz 29 @ 5:00 pm
 2. Fethiye’de Arınma İnzivası

  Ağustos 18 @ 8:00 am - Ağustos 22 @ 10:00 am
 3. Fethiye’de Sadhana İnzivası

  Ağustos 22 @ 4:00 pm - Ağustos 26 @ 10:00 am
 4. İnönü Yaylası’nda Çadırlı Yoga Kampı

  Eylül 29 @ 5:30 am - Eylül 30 @ 4:00 pm
 5. Geyikbayırı’nda Sessizlik ve Meditasyon İnzivası

  Ekim 24 @ 8:00 pm - Ekim 28 @ 10:00 am

Enjoyed this article? Please spread the word.

close-link