4.png

Düzenli

Eğitmen

Eğitimleri

1.png

Bir

Derse

Katıl

5.png

Sık

Sorulan

Sorular

Hamak Yogası diye bir şey Yok!

Hamak bir araç ve biz bu aracı kullanmayı öğretiyoruz
İster Hatha Yoga, ister pilates, isterse fizyoterapi yaptırın; fark etmez.
Biz size hamağın dinamiklerini öğretiyoruz,
siz de dilediğiniz yer ve biçimde kullanıyorsunuz.

3

gün

İster yatılı, ister şehir eğitimi olsun, biz diyelim 3 saat, siz diyin 3 hafta gibi geçen dolu dolu bir eğitim sonunda vücut ve zihninizin tümünü çalıştırmış, fakat yaşam ve şevk dolu ayrılacaksınız.

20

saat

Kursun ilk günü yoğun pratik yapacak, ikinci günü öğretme tekniklerini detaylıca işleyecek, üçüncü gününde ise kendi yaklaşımınıza göre hamakta ders vereceksiniz.

12

öğrenci

Kurslarımız, çalıştığımız mekana göre, 5-12 öğrenci kapasitesine sahiptir. Öğrenci sayısına göre, yardımcı öğretmenler ve asistanlar da katılır ve birebir ilgiyi mümkün kılar.
1.png

Pratik:

Güven,

Teslimiyet

ve Cesaret

1

Isınma ve Açma
Hareketleri

Özellikle omuz, kalça ve omurgaya hitap eden, nefesle koordineli yuvarlak ve sallanmalı hareketler, vücudu şaşırtıcı hızda, derinlikte ve güvenle ısıtırlar. 

2

Temel Hatha Yoga Pozları ve Akışları

Hamakta uygulanan Hatha Yoga pozları, güç, denge ve esnekliğin muazzam bir birlikteliğini ortaya çıkarıyor. Hamağın daimi salınımı ve hatha yoga pozlarının canlı sabitliği birleştiğinde, vücudun en uç noktaları merkez kuvvetine bağlanıyor.

3

Taklalar, Tırmanmalar ve Oyunlar

 

Hamak yogasının maymunluk kısmı diyebileceğimiz taklalar, tırmanmalar ve oyunlar, en eğlenceli, ilkel ve özgürleştiri kısmı oluşturuyor. Çalışılmış korku, cesaret getirir denir. Hamak bu çalışmayı kolaylaştıran bir destek oluyor.

4

Güçlenme ve
Esneme Egzersizleri 

Hamağın doğal ve daimi salınımı, her türlü egzersizin merkez kuvvetine bağlanmasıyla sonuçlanıyor. Bu durum, en basit egzersizlerin dahi tüm vücuda yayılıp küçük ve derin kaslara ulaşmasıyla sonuçlanıyor.

5

Restoratif
Hamak Yogası

Yerden 15cm yükseklikte hamakla yapılan bu yaklaşım, hamağın sarmalayıcı ve destekleyici özelliklerinden yararlanıp, sıradışı bir şifa alanı sunuyor. Bazen bolster, bazen blok, bazense salıncak olabilen hamak, en geniş kullanımlı aracınız olabilir.

5.png

Öğretme:

Güvenle

Aktarmanın

Yöntemleri

1

3 Seviye Örnek
Ders Şablonları

Hamak 1 (her seviye), Hamak 2 (orta seviye) ve Restoratif Hamak olacak şekilde 3 seviye ders şablonunu size uygulatıyor ve sizinle paylaşıyoruz. Bu şablonlar, kendi hamak yogası biçiminizi bulmanız için yardımcı oluyor.

2

Pozların Dinamikleri, Kilitleri ve Yararları

Bir Hamak Yogası dersinde karşılaşabileceğiniz ana pozların çoğunu tek tek ele alıyoruz, ama özellikle daha karmaşık veya riskli pozları detaylıca öğretiyor, öğretmen olarak ne zaman nerede durup neye dikkat etmeniz gerektiğini açıkça paylaşıyoruz.

3

Dersleri Kişiye ve Tercihe Uyarlama

Eğitime katılan herkes, tamamen kendi tasarladığı iki adet 1 saatlik dersi gözetim altında öğretme şansına sahip oluyor. Öğretmenin, zihnindeki dersi hamağa aktarabilmesi için nasıl düşünüp çalışabileceği konusunda destek oluyoruz.

4

Sınıf Dinamiği
ve Güvenliği 

Yeni bir öğretmen için, hamak yogası sınıflarının kontrolünü ve güvenliğini sağlamak, klasik yoga sınıflarından daha sınayıcı olabilir. Bu konuda biriktirdiğimiz deneyim ve bazı komik hikayeler sizlere yardımcı olacak :)

5

Öğrencilere Uyarılar ve Tavsiyeler

Öğretmen olarak, öğrencilerle ders vermenin dışında da ilişki kurarız. Hamak Yogası dersini duyup bize ulaşmalarından itibaren, dersten sonra takip edilmelerine kadar pek çok adımda öğretmenin sorumluluğu devam eder.

2.png

Teori:

Malzeme,

Montaj

ve dahası

1

Montaj ve Malzeme Bilgisi ve Yardımı

Hamağın parçalarını tek tek ele alıyor, malzeme ve bakım bilgisini paylaşıyoruz. İhtiyaç duyan her mezuna, montaj sırasında teknik destek oluyor, sınıflarına kaç hamağı nasıl yerleştirebilecekleri konusunda yardımcı oluyoruz.

2

HY ile İşbirlikleri, asistanlık ve ürün satışı

Tüm mezunlarımız, istedikleri zaman eğitime tekrar gözlemci olarak katılabiliyor ve kendi kullanımları için indirimli hamak satın alabiliyor. İlgili ve yetkin olan öğretmenler ise asistan ve yardımcı öğretmen olup, geleceğin eğitmen eğiticileri olma yolunda yürüyebiliyorlar.

Yaklaşan Kurslar

 

Eğitmen Eğiticilerimiz

Hamsa Saraswati

insta: @hamsasaraswati

Betül

Koylan

insta: @betulkoylan

Elif

Başak

insta: @elfsyoga